Zalety i wady kostiumów jednoczęściowych i bikini

Kostiumy kąpielowe to najważniejsza część garderoby latem – bez nich właściwie nie ma mowy o plażowaniu czy wizycie na basenie. Jednakże kostiumy kąpielowe mają wiele wzorów i modeli, wśród których czasem trudno się połapać i określić, czy bardziej odpowiadają nam stroje jedno- czy dwuczęściowe. Jakie mają one wady i zalety?

Dobór rozmiaru

Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe pozwalają na łatwiejszy dobór rozmiaru i dopasowanie go do własnej sylwetki – często zdarza się, że kobiety mają szersze biodra lub większy biust niż zakładał projektant i jeśli jedna część stroju pasuje idealnie, to druga już niekoniecznie. W strojach jednoczęściowych trzeba szukać takiego, który będzie leżał dobrze w każdym miejscu, a to bywa niełatwe. W przypadku bikini łatwiej także podkreślać atuty i maskować niedoskonałości, wybierając różne góry i doły, ale nie jest tak, że w jednoczęściowych to niemożliwe – wcięcia, różne odcienie tkanin i falbanki w newralgicznych miejscach mogą sprawić, że wszystko co chce się wyeksponować lub optycznie powiększyć/pomniejszyć będzie wyglądało idealnie.

Modelowanie sylwetki

W jednoczęściowych kostiumach kąpielowych modelowanie sylwetki jest o tyle łatwiejsze, że kostium opina ciało. Dzięki temu łatwiej ukryć fałdki, odstający brzuch czy tracącą jędrność skórę. Oczywiście to nie tak, że w bikini jest to niemożliwe, ale zdecydowanie trudniejsze – nawet podwyższony stan w pewnym momencie musi się skończyć i niekoniecznie sięgnie w newralgiczne miejsca. Warto więc pamiętać o tankini – stroju dwuczęściowym, który zamiast stanika ma top wyglądający jak koszulka, który pozwala na lepsze modelowanie sylwetki, a jednocześnie ma też zalety bikini.

Odsłonięcie ciała

Inny stopień odsłonięcia ciała w kostiumach kąpielowych różnego typu może być wadą lub zaletą, zależnie od osobistych preferencji. W bikini najłatwiej opalić całe ciało, a także pochwalić się idealną sylwetką. W jednoczęściowym stroju kąpielowym opali się mniejsze partie ciała, ale nie każdemu na opalaniu zależy, poza tym łatwiej w nim wymodelować sylwetkę i ukryć ewentualne niedoskonałości. Dobrym rozwiązaniem jest też tankini, które łączy w sobie zalety obu typów strojów kąpielowych – łatwo nim wymodelować sylwetkę, ukryć niedoskonałości, ale podwinięte pozwala opalić równie dużo ciała co bikini. Jeśli nie lubi się także szoku związanego z wejściem do zimnej wody, to tankini też może mieć swoje zalety – na plaży będzie jak bikini, ale opuszczone przed wejściem do wody nieco ochroni nagą skórę przed zimnem i nieprzyjemnościami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.

Related Posts