Podłogi drewniane są coraz bardziej popularne. W ostatnich latach projektowania wnętrz widzimy zwrot ku naturze. Atrakcyjna staje się podłoga z desek, paneli uraz kompozytów przypominających drewno.

Wszystkie te metody wykorzystuje się również w podłogach komercyjnych – w obiektach handlowych, salonach firmowych i salach konferencyjnych biurowców.

 

Już wiemy że drewno jest bardzo wymagającym materiałem. Aby nie martwić się wiele o zabrudzenia – szczególnie chemiczne – należy cyklicznie konserwować drewno.

 

Konserwacji dokonamy wykorzystując metodę olejowania – polega ona na precyzyjnym nakładaniu kolejnych warstw ochronnych, w odpowiednich odstępach czasu. Cały proces impregnacji zajmuje nawet do 12 tygodni, ale efekt ochronny jest bardzo wysoki.

Dobrze zaimpregnowana podłoga drewniana znosi intensywny ruch pieszy, ruch wózków i różnych urządzeń. Sprawia to, że podłoga może być z powodzeniem wykorzystywana w obiektach o dużym natężeniu ruchu.

 

Warto podkreślić, że nie każda firma rysuję tego typu usługi, nawet jeżeli w swojej ofercie ma kładzenie paneli czy desek. Do olejowania wymagany jest specjalistyczny sprzęt, pozwalający nakładać powłoki równomiernie. Naszym zdaniem warto rozważyć ofertę firmy http://sco-cleanup.pl/

 

Jej właściciel no bardzo dobre podejście do klienta i z uwagi na to że zależy mu w wykonywaniu cyklicznych zleceń, szanuję każdą pracę w której podejmie się jego zespół.

Kiedy warto olejować podłogi? Szczególnie zalecany wykonać usługę przed zimą, gdy na dworze pojawiają się deszcze, roztopy. Budynków nanosi się znacznie więcej wody i zabrudzeń. W tym okresie szczególnie niebezpieczna dla drewna może być sól drogowa i piasek.

Related Posts