Wiosenny trekking w górach – jak się przygotować?

Chodzenie po górach to wspaniały sport przeznaczony dla osób w każdym wieku. W Polsce posiadamy doskonałe warunki do uprawiania trekkingu – zróżnicowane pod względem pasma górskie pozwalają na stopniowe zaznajamianie się z terenem górskim i podnoszenie sobie poprzeczki. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak Tatry – są to najwyższe góry w Polsce, jednak nie brak tu i łatwiejszych ścieżek, idealnych na aktywny weekend. Jak się przygotować?

Odpowiedni ubiór i buty

Najważniejsze są buty – to one zapewnią nam bezpieczeństwo i przyczepność w trudnym terenie. Nie jest zasadą, że obuwie wysokie stosowane jest jedynie jesienią i zimą. Jeśli chcemy, aby nasze kostki były chronione z powodzeniem możemy stosować je również wiosną czy latem. Kupując buty zwracajmy uwagę na bieżnik – powinien być głęboki i zróżnicowany. Podstawą jest także odpowiednio dobrane ubranie – zimą ciepłe, ale nie sprawiające, że będziemy się przegrzewać. Warto próbować różnych kombinacji z podkoszulkami, bielizną termoaktywną, polarami i softshellami.

Baza do wyjść w góry

Zanim wyruszymy na szlak warto zadbać o odpowiednią bazę noclegową. W przypadku Tatr zasadne jest unikanie Zakopanego. Znacznie lepszym wyjściem są miasta w pobliżu. Jeśli więc szukać odpowiedniego miejsca noclegowego sprawdź naszą ofertę – wypoczynek w górach Bukowina Tatrzańska.

Related Posts