W JAKI SPOSÓB CHRONIĆ SWÓJ ORGANIZM W ZIMIE?

Zima to wyjątkowa pora roku w życiu każdego z nas i swoisty „restart” przyrody, który dodatkowo wpływa na nasze codzienne życie. Wiatr i mróz nie tylko mogą przeszkadzać nam w oddychaniu, ale wpływają negatywnie również na stan naszych włosów, skóry i paznokci.  Skóra traci wodę, staje się sucha i pęka, z kolei włosy tracą swoją objętość, stają się łamliwe i zaczynają wypadać a paznokcie bardzo trudno jest utrzymać w dobrej kondycji.

 

Zaleca się, aby oprócz odpowiedniej ochrony skóry głowy i innych partii ciała w okresie zimowym stosować również odpowiednią suplementację kolagenu, który z pewnością pomoże nam zachować dobrą, jakość naszych nie tylko włosów, ale również skóry i paznokci: https://slim-vit.pl/colvita-kolagen-naturalny-w-kapsulkach-120-kaps.  Suplement można nabyć na stronie producenta https://slim-vit.pl, a odpowiednia kuracja z pewnością pomoże nam zadbać o siebie nie tylko w okresie zimowym, ponieważ suplement nadaje się do stosowania przez cały rok.

Wróćmy jednak do tradycyjnych metod pielęgnacji naszej skóry oraz włosów i paznokci.

 

PIELĘGNACJA WŁOSÓW

            Mróz i wiatr nie wpływają na same włosy, natomiast na skórę głowy jak najbardziej. Gruczoły łojowe pod wpływem niekorzystnych warunków pogodowych znacznie gorzej pracują i doprowadza to do pozbawienia ich naturalnej otoczki ochronnej a w konsekwencji ich podatności na mikrouszkodzenia, co może zwiększyć łamliwość włosów i ich wypadanie.

Obserwowane przez nas przetłuszczenie włosów po zdjęciu czapki, prawdopodobnie jest wynikiem przegrzewania się skóry głowy i nadmiernej ilości produkowanego łoju przez odpowiednie gruczoły. Dlatego warto pomyśleć o zakupie czapek, które są bardziej przewiewne tak, aby umożliwić wentylację naszej skóry głowy. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o częstszym myciu włosów, oraz zmianą szamponu na delikatniejszy, który jest dedykowany do włosów przetłuszczających się.

W okresie zimowym często spotykamy się z włosami nadmiernie elektryzującymi się, co jest wynikiem pocierania nimi o włókna szalika lub czapki. Szczególnie podatne są na to włosy zniszczone i suche, dlatego koniecznie powinniśmy stosować zabiegi pielęgnacyjne, które umożliwią poprawę kondycji naszych włosów. Oprócz tego pamiętajmy, iż włosy słabe i pozbawione blasku to często nie jest skutek ich wystawienia na wiatr bądź mróz a po prostu źle dobrane lub stosowane kosmetyki, które je obciążają. W takim wypadku warto zastanowić się nad ograniczeniem ich stosowania lub zmiana na nieco lżejsze.

 

PIELĘGNACJA SKÓRY I PAZNOKCI

Przeważnie w okresie zimowym zaleca się zmianę naszych kosmetyków do skóry, nie mniej nie zawsze jest to koniecznie. Jeśli nasza skóra pomimo niekorzystnych warunków pogodowych nie traci na jakości i nie przejawia żadnych negatywnych zmian, to warto pozostać przy kosmetykach stosowanych dotychczas. Często jednak pod wpływem mrozu i wiatru nasza skóra przekształca się w szorstką i zaczyna pękać, w szczególności jeśli w lecie wystawiona była na działanie promieni słonecznych.

Do pielęgnacji skóry w zimie należy zastosować odpowiedni krem nawilżający. Powinien on zawierać substancje, które odpowiadają za utrzymanie wody w naszej skórze, a jego konsystencja powinna być dobrana pod rodzaj naszej skóry. Warto się zastanowić również nad zmianą naszego preparatu stosowanego do mycia. Mydło korzystniej zastąpić jest kremem lub mleczkiem, a twarz dodatkowo możemy oczyszczać za pomocą płynu micelarnego o płynnej konsystencji, bez konieczności użycia wody, który świetnie sprawdza również, jako środek do makijażu.

O ile skóra jest chroniona przez nasze ubranie i okrycie wierzchnie, a włosy mamy przykryte czapką tak nasze dłonie i paznokcie nie posiadają tego komfortu będąc niejednokrotnie wystawione na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Jeśli chcemy zapewnić ich odpowiednią ochronę w okresie zimowym, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach:

  • Mycie naszych dłoni powinno się odbywać w nie za gorącej wodzie. Brzmi to prozaicznie natomiast za ciepła woda w połączeniu z niskiej jakości mydłem może wyrządzić naszej skórze i paznokciom poważną krzywdę.
  • Odpowiedni krem, który nawilży i wygładzi nasza skórę. Warto pomyśleć o kremie z gliceryną i olejami roślinnymi lub masłem shea.
  • Rękawiczki to element nieodłączny naszej zimowej garderoby.

 

Related Posts