Twórca niezależny – jak nim zostać?

Żyjemy w epoce indywidualizmu, w której jednostka zyskuje dużą świadomość własnych możliwości i sposobów ich realizacji. Nie mamy już takich obaw przed podjęciem samodzielnych działań, które prowadzą do spełnienia projektów, także tych artystycznych. Współczesny twórca może samodzielnie zdobywać wiedzę, tworzyć, prezentować dzieła. Nie potrzebuje często do tego oficjalnych struktur.

Światowe galerie

Niezależność współczesnej sztuki to także nowe miejsca do jej prezentacji. Nieograniczone do oficjalnych galerii, do których niezwykle trudno się dostać. Zwłaszcza jeśli jest się niezależnym debiutantem, który nie ma żadnych znajomości w świecie sztuki i krytyki. Takim miejscem pokazania swojej twórczości jest oczywiście Internet. Zwłaszcza nowoczesny teatr, performance, film, muzyka – to obszary działalności artystycznej, które doskonale funkcjonują w sieci.

Galerią staje się także coraz częściej ulica. Street art to wyraz egalitaryzacji twórczości. Nawiązuje do dawnych tradycji, chociażby do średniowiecznych teatrów objazdowych. Happeningi wkraczają do przestrzeni publicznej i włączają do interakcji przechodniów, którzy od dawna nie mieli kontaktu ze sztuką. Intrygujące graffiti pobudzają do myślenia.

Nowoczesne akademie sztuki

Żeby zostać twórcą, nie trzeba podejmować specjalistycznych studiów. Można samodzielnie, z pomocą starannie przygotowanych kursów online, zdobyć wiedzę i umiejętności pozwalające tworzyć interesujące nas dzieła czy artystyczne przedmioty użytkowe.

Możliwość takiego kształcenia oferuje CG Wisdom. Proponują m.in. kurs Game Art, Digital Painting, After Effects czy kurs Inventor w CGWisdom. Więcej kursów pozwalających rozwinąć skrzydła m.in. w artystycznych dziedzinach znajdziemy tutaj: cgwisdom.pl.

Related Posts