Tusze zamienniki sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy

Posiadanie własnej drukarki to spory atut, gdyż nie trzeba biegać po kafejkach internetowych, by coś wydrukować. Niemniej utrzymanie takiego urządzenia w dobrym stanie sporo kosztuje. Zwłaszcza zakup oryginalnych tuszów nieźle drenuje portfel. Na szczęście można zastąpić je zamiennikami, które są podobnej jakości, a kosztują znacznie mniej.

Dlaczego tusze zamienniki cieszą się taką popularnością?

Powodem są oczywiście finanse. Oryginalne kartridże do drukarki to wydatek rzędu 50- 60 złotych za jeden pojemnik. W większości drukarek potrzeba czterech takich pojemników, więc łatwo policzyć, iż na samo wymienienie tuszów potrzeba około 200 zł. Nic zatem dziwnego, iż ludzie szukają sposobu, jakby tu wydrukować dużą ilość stron tanim kosztem.

Po drugie tusze zamienniki są w miarę łatwo dostępne i można je kupić niemal w każdym sklepie komputerowym. Trzeba wiedzieć jedynie, jaki ma się model drukarki. Po trzecie zaletą tuszy zamienników jest to, że łatwo się je wymienia i nie trzeba przy tym zbytnio się nagimnastykować. Już minęły czasy, gdy pojemniki i tonery trzeba było napełniać strzykawką.

Kto najczęściej korzysta z tuszy zamienników?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Najczęstszymi beneficjentami zamienników do drukarki są oczywiście uczniowie szkół i studenci. Wiąże się to oczywiście z faktem, iż ta grupa ma najwięcej rzeczy do wydrukowania bądź skserowania. Równie chętnie z tuszy zamienników korzystają nauczyciele i pedagodzy, którzy mają do wydrukowania sporo testów i sprawdzianów.

Ponadto tusze zamienniki sprawdzają się także w takich miejscach jak biblioteki, punkty ksero bądź kafejki internetowe. W tych branżach zapotrzebowanie na wydruki jest naprawdę spore, więc właściciele owych biznesów próbują ciąć koszty, by wyjść na swoje. Podmiana tonerów w drukarce na nieoryginalne nieco im to ułatwia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/c/18/tusze-alternatywne.html.

Do jakich druku materiałów nadają się tusze zamienniki?

Nie jest tajemnicą, iż najwięcej tuszu pożera drukowanie fotografii i zdjęć. Wystarczy kilka pozycji, by tuszów w drukarce ubyło niczym wody na pustyni. Niemniej można coś na to poradzić. Wystarczy włączyć funkcję kopii roboczej, by nieco przedłużyć żywotność zamienników. Oczywiście wspomniane nieoryginalne tusze nadają się także do drukowania zwykłego tekstu, czy stron z wykresami, czy diagramami.

Tusze zamienniki są po prostu korzystną alternatywą dla osób, które nie są w stanie wydać kilka stów na oryginalne tonery. Największą wadą renomowanych marek jest to, że starczają na bardzo krótki okres i trzeba nieustannie je wymieniać. Choć z zamiennikami jest podobnie, to kosztują dwa razy mniej i dlatego ludzie tak chętnie po nie sięgają.

Related Posts