Grupa France Telecom po sukcesie pilotażowego programu usług telemedycznych we Francji zapowiada rozpoczęcie ich świadczenia w innych krajach m.in. w Polsce. – PTK Centertel, operator sieci komórkowej Orange pracuje nad własną ofertą usług typu healthcare. Analizujemy też rozwiązania, które ma FT – mówi GP Wojciech Jabczyński z Grupy TP.

W tym roku Centertel chce wprowadzić pakiety dostosowane do potrzeb telemedycyny oparte przede wszystkim na istniejących usługach, m.in. na dostępie do internetu oraz mobilnej poczcie typu push. Planuje także usługi typu TeleEKG, czyli możliwość wykonywania i przesyłania danych EKG, czytamy w dzienniku.

– Ważną kwestią, która wymaga uregulowania, jest też kierowanie przez NFZ środków na refundowanie określonych przedsięwzięć o charakterze medycznym, które wymagają wsparcia telekomunikacyjnego. W tym zakresie Francja jest znacznie bardziej zaawansowana niż Polska – mówi Jabczyński.

Więcej na ten temat Gazeta Prawna / Nr 1Biznes i prawo gospodarcze 17 stycznia 2008 r., Tomasz Świderek: Rynek usług telemedycznych

Kan

Related Posts