Sauna w domu – to nie jest wcale takie drogie!

Wielu z nas wydaje się, że zakup i montaż sauny w domu zarezerwowany jest wyłącznie dla osób bogatych. Wbrew pozorom koszt zakupu profesjonalnej sauny wprost od producenta saun to stosunkowo niewielki wydatek w porównaniu do kosztów budowy całego domu. Ile kosztuje prywatna sauna i czy warto w nią zainwestować?

Już na samym początku warto wyraźnie wskazać, że koszty budowy nawet najmniejszego domu to okolice przynajmniej 150-200 tysięcy złotych. Do tej ceny należy doliczyć koszty zakupu gruntu, który w przypadku dużych miast i terenów atrakcyjnie położonych może mieć wartość nawet kilkukrotnie wyższą od samych kosztów budowy domu do stanu surowego zamkniętego.

Ile kosztuje sauna u producenta saun?

Decydując się na zakup sauny wprost od producenta saun powinniśmy się liczyć z wydatkiem na poziomie przynajmniej 5 tysięcy złotych. Jeżeli jednak chcemy, aby nie była to tylko najprostsza sauna oferująca wyłącznie miejsce siedzące dla dwóch osób, ale oferowała więcej przestrzeni i więcej możliwości, musimy liczyć się z większym wydatkiem dochodzącym nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Producent saun czy tańsza samoróbka?

Pomimo tego, że na wielu portalach internetowych z łatwością odnajdziemy informacje o tym, że prywatną saunę w domu można skonstruować samodzielnie za znacznie mniejsze pieniądze, to warto mieć na uwadze, że potrzebne są do tego nie tylko spore ilości wolnego czasu i żyłka majsterkowicza, ale również konieczne będą długotrwałe testy własnego rozwiązania oraz jego ciągłe udoskonalanie, aby osiągnęło poziom profesjonalnych rozwiązań. Decydując się na zakup sauny od producenta saun dostajemy nie tylko pewność, że sauna będzie działała poprawnie, ale przeważnie w cenie zagwarantowany jest również montaż sauny w domu. Decydując się na profesjonalne rozwiązanie zyskujemy również pewność tego, że korzystanie z takiej sauny będzie w pełni bezpieczne dla naszego organizmu!

Miejsce dla sauny w domu?

Co prawda ciężko sobie wyobrazić, aby w bloku z wielkiej płyty zmieścić saunę, to jednak jest to w pełni możliwe – najmniejsze sauny potrzebują zaledwie 1,5 metra kwadratowego przestrzeni i tym samym możemy z powodzeniem wstawić je do pokoju, łazienki czy nawet przedpokoju. Największe korzyści uzyskamy jednak montując saunę w taki sposób, aby była ona niejako połączona z domową sferą rekreacyjną i wyjściem na ogródek – w ten sposób zaraz po seansie będziemy mogli zrelaksować się na leżaku czy nawet zażyć kontrastującej kąpieli w śniegu!

Podsumowując, nawet jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani co do kwestii zakupu, montażu i późniejszego wykorzystania sauny w naszym domu, to już na etapie projektu warto przewidzieć dla niej miejsce w domu. Jeżeli w późniejszym czasie zdecydujemy się na zakup sany to jej wstawienie nie będzie wiązał się z czasochłonnym oraz drogim remontem pomieszczeń w domu, a ograniczy się wyłącznie do montażu gotowej sauny. Niemal każdy producent saun ma w swojej ofercie zarówno drogie sauny, jak i produkty już za kilka tysięcy złotych, które w większości przypadków sprawdzą się równie dobrze.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Megiw

Related Posts