Samochód z Włoch – czy to dobra inwestycja?

W poszukiwaniu dobrej jakości samochodów z drugiej ręki coraz częściej wychodzimy poza granice naszego kraju. Włochy są miejscem, gdzie co roku wielu Polaków szuka wymarzonego pojazdu – i nie powinno to dziwić. Włosi, rozmiłowanie w wygodzie i doskonałej jakości, wybierają samochody komfortowe. Samochód z Włoch może być doskonałym wyborem!

Dlaczego samochód z Włoch to dobre rozwiązanie?

Otwarte granice UE dają nam możliwość nie tylko swobodnego podróżowania, ale też możliwości nabywania dóbr poza granicami kraju bez zbędnych formalności. Tak jest też z samochodami – samochód z Włoch to dla wielu miłośników motoryzacji łakomy kąsek. Włosi cenią sobie dobrej jakości samochody, a na ich drogach spotkać można prawdziwe motoryzacyjne perełki! Dla wielu samochody sprowadzane z Włoch to też gwarancja jakości – Włosi dbają o regularne przeglądy, a łagodny klimat chroni karoserię przed rdzą. Aby sprawdzić dane techniczne dotyczące interesującego nas pojazdu konieczny jest numer rejestracyjny oraz numer VIN – te dane pozwolą na poznanie przeszłości samochodu. Chcąc samodzielnie sprowadzić samochód z Włoch warto pamiętać, że konieczne będą tymczasowe tablice rejestracyjne oraz ubezpieczenie samochodu!

Kupować przez komis czy szukać samodzielnie?

Wiele osób zastanawia się, czy sprowadzać samochód z Włoch samodzielnie, czy może skorzystać z pomocy komisu samochodowego. Obie opcje mają zalety i wady. Decydując się na samodzielnie poszukiwanie samochodu możemy negocjować ceny i dokładnie sprawdzić pojazd przed jego sprowadzeniem do kraju. Wadą tego rozwiązania jest oczywiście nasz czas, który spędzimy na poszukiwaniach. Oddając to zadanie w ręce komisu możemy cieszyć się zaoszczędzonym czasem, jednak może okazać się, że efekty poszukiwania samochodu nie będą dla nas satysfakcjonujące. Rozwiązaniem może być skorzystanie z usług zaufanego komisu, który sprowadzi dla nas samochód z Włoch w doskonałym stanie.

Related Posts