Rozliczanie nadgodzin kierowców jest bardzo popularną praktyką, która po prostu musi być wykonywana zgodnie z obowiązującymi dla danego kraju przepisami. Cały proces rozliczania czasu pracy kierowców (w tym rozliczanie nadgodzin kierowców) jest bardzo szczegółowo monitorowanie. Dlatego też musi być również bardzo dokładnie spisywane aby nie narazić swojej firmy na bolesne kary finansowe, które potrafią opiewać o pokaźne kwoty. Czy istnieje jakaś pomoc w rozliczaniu czasu pracy kierowców?

 

Dbkfleetmanagement – system telematyczny, który może pomóc!

 

Rozliczanie czasu pracy kierowców w przypadku ich dalekich podróży za polskie granice wymaga znajomości prawa w każdy państwie, w którym dana osoba przebywa. Chodzi tutaj przede wszystkim o poprawne rozliczanie nadgodzin kierowców oraz godzin normalizowanych zgodnie z zasadami panującymi w danym kraju. Przykładowo jeżeli kierowca znajduje się w Niemczech bądź Austrii podczas przewożenia towaru nie wolno zapłacić mu mniejszej kwoty aniżeli najniższa krajowa panująca w tym kraju. W przypadku złego rozliczania godzin i zapłacenia kierowcy mniej podczas dokładnej kontroli firma może zostać ukarana. Kary te są nakładane przez państwo, w którym odbyło się wykroczenie, a więc dla polskiego portfela są to z reguły niesamowicie dotkliwe kary.

 

Dbkfleetmamagement pomaga w gromadzeniu wszystkim plików z rozliczaniem czasu pracy kierowców. Każde nowe zgłoszenie kierowcy jest archiwizowane i czarno na białym widoczne. Dzięki temu ryzyko pomyłki w rozliczaniu nadgodzin kierowców i ich godzin normalizowanych jest zredukowane do minimum. Przedsiębiorcy bardzo cenią owy program telematyczny jednogłośnie stwierdzając, że dzięki niemu wreszcie zapanował u nich porządek w papierach.

 

Podsumowanie

 

Dbkfleetmanagement to autorski program telematyczny, który również bardzo dobrze spisuje się podczas innych sektorów firmy. Potrafi on poprawić jej finanse i bezpieczeństwo gwarantując, że firma będzie cały czas się dobrze rozwijać.

Related Posts