Nieukładające się, puszące pod wpływem wilgoci włosy pozbawione blasku… Brzmi znajomo? Zmęczone farbowaniem albo nadmiernie przesuszone włosy wymagają starannej pielęgnacji. Uważnie dobierając zawartość kosmetyczki i wypracowując sobie pewne nawyki, możesz przywrócić pasmom utracony blask. Jak to zrobić? Sprawdź nasze rady!

Podstawa pielęgnacji? Odpowiedni szampon do włosów

W łazience osoby walczącej z suchymi pasmami powinno znaleźć się miejsce na szampon do włosów i odżywkę z silnie nawilżającymi składnikami. Wśród nich szczególnie dobrze sprawdzą się len, olej migdałowy i arganowy, masło shea, keratyna, owies. Po umyciu włosów należy nakładać na pasma od połowy ich długości olej jojoba albo arganowy. Warto wypróbować metodę mycia OMO. Uwielbiany przez osoby szczególnie dbające o włosy sposób mycia składa się z trzech kroków: aplikacji na mokre pasma lekkiej odżywki, umyciu włosów,  a następnie aplikacji na 30 minut maski o bogatym składzie.

Daj włosom odpocząć!

Czynnikami, które najmocniej niszczą łuskę włosa, co prowadzi do jego przesuszenia i łamliwości, jest wysoka temperatura. Jeśli chcesz przywrócić swoim pasmom blask i witalność, zrezygnuj z suszenia, prostowania i kręcenia pasm lokówką. W przypadku, kiedy całkowita rezygnacja z używania suszarki jest niemożliwa, warto zastąpić gorące powietrze zimnym.

Zabiegi fryzjerskie

Farbowanie, a w szczególności rozjaśnianie, nie służą dobrej kondycji włosów. Podejmując walkę z suchymi włosami, musisz liczyć się z koniecznością zrezygnowania z obciążających, uszkadzających strukturę włosa zabiegów. Salon fryzjerski warto jednak odwiedzać regularnie – podcinanie końcówek albo kuracje nawilżające z pewnością przyspieszą regenerację pasm.

Related Posts