Pergola ogrodowa niezbędna w modnym ogrodzie

Ogrody otaczające nowo powstałe domy są dopracowane do perfekcji w najmniejszych szczegółach. Esencją pięknych ogrodów jest nie tylko roślinność, ale również meble i dodatki, dzięki którym przestrzeń staje się nie tylko efektowna, ale również funkcjonalna. Wśród elementów cieszących się w modnych ogrodach szczególnie dużą popularnością wyróżnić możemy zadaszenia w formie pergoli. Jakie możliwości kryje w sobie pergola ogrodowa? Sprawdź!

Nowoczesna pergola ogrodowa – uniezależnij się od pogody!

Popularne dzisiaj pergole niewiele mają wspólnego z ich drewnianymi, dekoracyjnymi poprzednikami. Podstawą konstrukcji są minimalistyczne profile z malowanego proszkowo aluminium. Trwale przymocowana do podłoża pergola o wolnostojącej lub przyściennej konstrukcji wyposażona jest w składane zadaszenie z lameli lub kilkuwarstwowej tkaniny technicznej. Regulowany dach nie tylko rzuca na taras kojący cień, ale również jest barierą dla opadów i szkodliwego promieniowania UV.

Walory popularnej zabudowy nie kończą się na funkcjonalności. Pergola ogrodowa w formie metalowej, minimalistycznej konstrukcji jest również stylową ozdobą podkreślającą nowoczesny charakter przestrzeni. Zadaszony taras wyposażony w ekskluzywne meble wypoczynkowe i stylowe dodatki stanie się piękną, wysmakowaną ozdobą posesji.

Ogród nie tylko na lato

Czołowi producenci wysokiej klasy pergoli dają możliwość rozbudowania podstawowej wersji konstrukcji o dodatkowe elementy, takie jak przesłony, zintegrowane oświetlenie LED oraz szklane panele przesuwne. Zabudowana pergola wzbogacona promiennikami podczerwieni doskonale zastąpi standardowy, kosztowny w budowie ogród zimowy, pozwalając Ci cieszyć się swoim ogrodem niezależnie od aury panującej na oknem.

 

Related Posts