Mieszkanie w mieście – wybierz okna dźwiękoszczelne

Hałas to prawdziwy problem naszych czasów – z problemem tym stykają się dzisiaj przede wszystkim mieszkańcy dużych miast, ale i wsi. Hałas negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, może przyczyniać się do powstawania chorób takich jak np. depresja. Jak chronić nasze zdrowie i dobre samopoczucie? Rozwiązaniem są okna dźwiękoszczelne.

Okna dźwiękoszczelne – propozycja najlepszych producentów

Czy możliwe jest panowanie nad hałasem dobiegającym z zewnątrz naszego mieszkania? Okazuje się, że tak – hałas może być wynikiem ruchu ulicznego, jak również działania pobliskich lotnisk czy węzłów komunikacyjnych. Poprzez okna dźwiękoszczelne możliwe jest znaczne ograniczenie hałasu, a tym samym: stworzenie w naszych domach przyjaznej enklawy, która pozwoli nam na odpoczynek, relaks i komfort.

Jak skonstruowane są okna dźwiękoszczelne? Tajemnica tkwi zawsze w ich konstrukcji. Przede wszystkim w ich przypadku stosowane są trzy szyby – oznacza to nie tylko lepszą dźwiękoszczelność, ale również znacznie lepsze izolowanie przed chłodem. Okna dźwiękoszczelne posiadają szyby wklejane są do profilu okna. Nie bez znaczenia są również uszczelki oraz ich ilość – obecnie podstawą i standardem są okna z trzema uszczelkami. Co ciekawe, na dźwiękoszczelność okien wpływają również materiały ram. Czy wiesz, że okna drewniane mają nieco lepsze parametry dźwiękoszczelności niż okna PCV?

Okna dźwiękoszczelne – jak realnie wyciszają?

Hałas mieszony jest w decybelach. Klasyczne okna posiadają poziom dźwiękoszczelności na poziomie 30dB. W przypadku specjalistycznych okien dźwiękoszczelnych parametr ten sięga nawet 46dB lub więcej! Okna dźwiękoszczelne pozwolą nam na skuteczne wytłumienie naszych mieszkań czy domów i znacząco wpłyną na nasz poziom komfortu.

 

 

Related Posts