Meble ogrodowe modułowe na tarasach

Szukając idealnego miejsca wypoczynkowego warto poświecić nieco czasu, aby zmienić wygląd tarasu. Nawet niewielkie tarasy okażą się idealną przestrzenią wypoczynkową dla całej rodziny. W odpowiedniej aranżacji pomogą meble ogrodowe modułowe. Co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne meble ogrodowe modułowe

Czym są meble ogrodowe modułowe? Są to kolekcje składające się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać osobno lub też łączyć ze sobą przy pomocy niewielkich złączek. Meble ogrodowe modułowe po złączeniu mogą tworzyć na przykład obszerną sofę narożną. Komplety modułowe doskonale oddają nowoczesne trendy i design, tworzone są przez doświadczonych projektantów. Warto wykorzystać je przede wszystkim w minimalistycznych ogrodach, ale i miejscach, gdzie szukamy zarówno odpoczynku, jak i wysokiej estetyki. Dzięki meblom modułowym możliwe jest przyjmowanie większej ilości gości i ich wygodne usadzenie.

Jak skonstruowane są meble ogrodowe modułowe?

W zależności od kolekcji meble ogrodowe modułowe mogą być osadzone na stelażach aluminiowych malowanych proszkowo lub też na stelażach wykonanych z naturalnego drewna. Oba rozwiązania cechuje wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wierzch mebli pokrywają wygodne i miękkie poduszki oraz siedziska, których wnętrze wypełniają pianki tapicerskie. Wierzch takich poduszek często tapicerowany jest tkaninami o hydrofobowej strukturze. W praktyce oznacza to, że tkanina nie chłonie wilgoci i jest zabezpieczona przed osadzaniem się kurzu czy brudu.

Wśród kolekcji modułowych znajdziemy prawdziwe perełki, np. kolekcje inspirowane sztuką dalekiego Wschodu. Naturalne drewno eukaliptusowe łączone jest w nich z oparciami i podłokietnikami wypełnionymi lina polipropylenową.

Related Posts