Meble industrialne dla fanów nieszablonowych rozwiązań

Urządzenie swojego mieszkania albo własnego domu jest nie lada wyzwaniem! Wnętrza, w których przebywamy na co dzień, powinny współgrać z naszym poczuciem estetyki i temperamentem, zapewniać komfortowe warunki do codziennego życia, wiernie służyć przez lata… W katalogach prezentujących wnętrza zaprojektowane przez specjalistów znajdziesz ogrom inspiracji, dzięki którym urządzenie własnego gniazdka będzie znacznie prostsze. Jedną z najpopularniejszych koncepcji uwielbianych przez architektów jest styl industrialny. Co go wyróżnia? Czym charakteryzują się meble industrialne? Sprawdź!

Luksus w nowej odsłonie

Mieszkania zaprojektowane  w stylu industrialnym zachwycają najbardziej wymagających trendsetterów pragnących mieszkać wygodnie. Klasyczny podział przestrzeni zastąpiony jest tutaj otwartym układem. Wysokie okna, spady sufitowe i nieskrępowana, rozległa przestrzeń nadają mieszkaniom pożądanego charakteru. Główną rolę ogrywają tutaj specyficzne materiały, takie jak beton, czerwona cegła, metal, postarzane drewno. Wszelkiego rodzaju „niedoróbki” podkreślają specyfikę stylu – elementy instalacyjne, przewody, żarówki pozbawione klasycznych opraw, pęknięcia na meblach czy ścianach.

Meble industrialne – wielka siła prostoty

Meble industrialne łączą w sobie minimalistyczną formę z wysoką funkcjonalnością. Stoliki, komody, konsole i regały utrzymane w tej estetyce pozbawione są zbędnych ozdobników. Charakteru prostym bryłom  nadają starannie dobrane materiały – postarzane drewno, szkło i metal. Meble skrzyniowe często składają się  z drewnianego korpusu osadzonego na metalowej podstawie. W loftach i bardziej przytulnych soft-loftach mile widziane są meble i dekoracje retro. Połączenie nowoczesnego minimalizmu z akcentami nawiązującymi do minionych epok dodaje wnętrzom szlachetności i oryginalności.

 

 

Related Posts