Lakierowanie felg – czy to dobry pomysł?

Jeśli tylko mamy odrobinę chęci i czasu nie potrzebujemy wybierać się do mechanika, czy lakiernika w celu dokonania drobnych zmian w wyglądzie naszego samochodu. Do tego celu wystarczy nam parę drobnych akcesoriów i podstawowe zdolności manualne. Do odświeżenia wyglądu auta z pewnością przyczyni się renowacja felg aluminiowych.

Malowanie felg, czy to dobry pomysł?

Już kilkuletni samochód daje znać o swoim roczniku w drobnych otarciach i rysach. To one szczególnie widoczne są właśnie na felgach. Delikatne rysy i otarcia mogą być w prosty sposób wyeliminowane wystarczy odpowiedni spray do felg, a nie tylko nadamy mu nową młodość, ale czasem zupełnie nowego wyglądu.

Gdy oprócz rys i zadrapań na aluminiowej feldze zaobserwujemy również wgniecenia, niestety nawet najlepsze zdolności manualne nie zdadzą się nam na nic, i niezbędna będzie wizyta w warsztacie.

Kiedy możemy malować felgi?

Niestety nasze możliwości renowacji ograniczają się do lakierowania. Jeśli zatem mamy do czynienia z płytkimi zadrapaniami możemy je spolerować, dzięki czemu nie będą widoczne pod warstwą sprayu do felg.

Aluminium jest jednak dość delikatnym i podatnym na odkształcenia materiałem. Zatem w przypadku bardziej poważnych uszkodzeń powierzchni felgi nie warto ryzykować jej zniszczeń i celem naprawy należy wybrać się do warsztatu.

Kolorowe felgi – szybko i bezboleśnie

Spray do felg to świetny sposób na zmianę ich koloru w zaledwie kilka minut. Jeśli chcesz całkowicie odmienić wygląd swoich felg możesz spróbować dokonać ich polerowania, jednak bez wprawy zabieg ten może skończyć się fiaskiem, a Twoje felgi nie będą dalej mogły spełniać swojej funkcji. Opcją bezpieczniejszą i szybszą jest zatem właśnie spray do felg.

Sprayowania felg możesz dokonać zarówno w wyspecjalizowanym warsztacie, jak i samodzielnie w zaciszu własnego garażu. Do zmiany koloru felg nie jest potrzebny nawet kompresor. Spraye do felg mogą być kojarzone z rozwiązaniem chałupniczym i mało profesjonalnym, który nie zagwarantuje pożądanego efektu, a wręcz przeciwnie na końcu będziemy sfrustrowani zaciekami i pomarszczeniem lakieru. Jak się okazuje, wcale nie musi być to prawda.

Jak używać sprayu do felg?

Wiele zależy od samego użytkownika sprayu do felg i jego techniki aplikacji, a także od samego sprayu.

Pamiętajmy, że zanim zabierzemy się za sprayowanie felg najpierw należy zmienić koło na zapasowe, a potem dokładnie oczyścić felgę.

Spray do felg kupisz na Lakiery24.com

Related Posts