Jak zadbać o własne ciało?

Nasze ciało powinniśmy traktować z najwyższą dbałością i starannością – począwszy od odpowiedniej diety, poprzez aktywność fizyczną, a kończąc na stosowaniu konkretnych zabiegów i kosmetyków. Tylko dzięki całościowemu podejściu będziemy mogli cieszyć się zgrabną sylwetką, jak i zdrowiem.

Tkanka tłuszczowa – częsty problem kobiet i mężczyzn

Problemem dotykającym olbrzymią rzeszę Polaków jest tkanka tłuszczowa. Odkładająca się tkanka tłuszczowa to naturalny proces, jednak z czasem może obrać on chorobowy charakter. Na poziom tkanki tłuszczowej w naszym organizmie wpływa wiele czynników: nasza dieta, sposób pracy, aktywność fizyczna, ale również stan zdrowia i przebyte choroby. Nadmiar tkanki tłuszczowej sprawia, że ciało wygląda nieestetycznie, a my sami czujemy się mniej atrakcyjnie. Na szczęście dzisiaj istnieją skuteczne metody na walkę z tkanka tłuszczową. Jakie?

Kriolipoliza  – czy to skuteczny zabieg?

Kriolipoliza oferowana jest w wielu gabinetach zabiegowych i salonach kosmetycznych – to bezpieczny i skuteczny zabieg, którego efektem jest zmniejszanie tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Aparat do kriolipolizy posiada specjalną głowę, która zasysa wybrany fragment skóry i oddziałuje na niego przez określony czas niską temperaturą. W wyniku tego zabiegu tkanka tłuszczowa jest rozbijana, a jej fragmenty usuwane są z organizmu Zabieg jest całkowicie bezpieczny – niskie temperatury nie mają wpływu na otaczające tkanki i narządy. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a długość jego trwania to od 40 do 60 minut. Kolejny zabieg można przeprowadzić po kilku tygodniach.

Czy kriolipoliza jest zabiegiem dla każdego? Nie – kriolipoliza nie powinna być przeprowadzana w trakcie ciąży i połogu, u osób cierpiących na cukrzycę czy choroby wątroby, choroby skóry.

 

 

 

Related Posts