Jak dbać o tapicerkę – lakier do skóry samochodowej

Skórzana tapicerka staje się rozwiązaniem coraz popularniejszym, co wynika z coraz niższej jej ceny. Z drugiej strony wciąż wiele osób uważa, że pozwolić sobie na to mogą nieliczni i jest to przejaw luksusu. Jak o nią odpowiednio dbać? Czy wystarczy posiadać lakier do skóry samochodowej?

Skóra – wady i zalety

Wbrew pozorom skóra w aucie ma swoje wady i zalety. Warto z nimi się zapoznać przed podjęciem decyzji o wyborze skórzanej tapicerki do samochodu. Oczywiście główną zaletą naturalnej skóry jest efektowny wygląd. Ponadto kojarzy się ona nieodłącznie z luksusem i elegancją.

Skóra ma jednak także swoje wady, które odczuć można zarówno latem, jak i zimą. W chłodniejsze dni jest ona zimna i nieprzyjemna w dotyku, a latem bardzo gorąca. W związku z tym warto pamiętać, że skórzana tapicerka nie obędzie się raczej bez porządnej klimatyzacji oraz podgrzewanych siedzeń.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Skórzana tapicerka wymaga oczywiście odpowiedniej pielęgnacji, o wiele bardziej uważnej niż w przypadku tradycyjnej tapicerki materiałowej. Wszystkie zaniedbania będą skutkować przez lata. Niestosowanie lakieru do skóry samochodowej sprawi, że skóra się wysuszy, a na jej powierzchni pojawią się pęknięcia czy przetarcia. Faktura zmieni się w dotyku, a cała tapicerka będzie prezentować się o wiele gorzej.

Warto wiedzieć, że zaniedbana skóra na pewno nie jest ozdobą, a wręcz sprawiać będzie bardzo kiepskie wrażenie. W jaki sposób można więc o nią zadbać? Jak skórze przywrócić jej blask?

Co zrobić z zaniedbaną tapicerką ze skóry?

Najlepiej byłoby oczywiście całą tapicerkę wymienić, ale nie wszystkich na to stać, gdyż to koszt co najmniej kilku tysięcy złotych. tańszym rozwiązaniem jest stosowanie lakieru do skóry samochodowej oraz specjalnej farby do skóry, która jest w stanie w pewnym stopniu zregenerować zużytą i wytartą skórę. Jednak nawet przy pomocy najlepszego lakieru do skóry samochodowej nie będzie ona wyglądać jak nowa. Lakier do skóry samochodowej potrafi jednak skutecznie zamaskować nieestetyczne wytarcia materiału oraz przywrócić mu jego jednolitą kolorystykę

Zastosowanie lakieru do skóry samochodowej to szybki i stosunkowo tani sposób na przywrócenie przynajmniej części świetności skórzanej tapicerce. Dzięki niemu odzyska ona w części swój dawny, efektowny wygląd.

Artykuł powstał we współpracy z Lakiery24.com

Related Posts