Jak chronić prawa własności przed nieetycznymi praktykami

Ochrona patentów jest zadaniem skomplikowanym, długoterminowym i często przygotowanie patentu do publikacji zajmuje specjalistom półtora roku. Nie ukrywamy, że jest to czas który wymaga ukrycia technologii przed światem tak, aby skutecznie chronić ją przez kolejne lata. Cała procedura opatentowania produktu wiąże się z kosztami. Naszym zdaniem warto zwrócić się do wykwalifikowanych rzeczników patentowych, którzy są nie tylko wstanie wspomóc w opracowaniu projektu, ale też wykonać go sprawnie i dobrze doradzić klientowi.

 

Dowiedz się jak zdobyć patent.

Z uwagi na czasochłonność stworzenia nowej technologii rzecznicy patentowi powinni być zaangażowani w pracę już na etapie jej powstawania. Skuteczne opatentowanie produktu wiąże się z przeprowadzeniem badań patentowych, które pozwolą stwierdzić czy dany patent został już udzielone innej firmie. Jeśli tak by się stało należy starać się o zmianę koncepcji, aby nie naruszyć praw wyłącznych.

 

Podkreślamy że brak patentu może być skuteczną blokadą do pozyskania inwestorów. Z tego powodu pracę zmierzające do opatentowania technologii leżą u podstaw wdrażania innowacji.

 

Polecamy państwu kancelarię która od ponad 25 lat zajmuje się ochroną patentów i znaków towarowych. To specjaliści z wieloletnim stażem działający na arenie międzynarodowej – nawet poza Unią Europejską, co wymaga zgłębienia praw patentowych w poszczególnych krajach. Zapraszamy na stronę www: traset.pl

Related Posts