Wypoczynek zimowy w górach to kwintesencja udanego urlopu – piękne otoczenie, ośnieżone szczyty, mroźne powietrze. To idealne warunki dla osób aktywnych i tych, które lubią poznawać piękno danego regionu. W Polsce wyjątkowo urokliwym miejscem jest Bukowina Tatrzańska, do której co roku przybywają turyści z całego kraju.

Urlop dla smakosza

Bukowina oferuje swoim gościom szerokie zaplecze gastronomiczne – na turystów czekają karczmy, gospody, kawiarnie. W wielu z nich serwowane są dania regionalne, w tym pyszne oscypki z żurawiną, baranina, kwaśnica. Również na stokach znajdują się punkty gastronomiczne, dzięki którym można zregenerować siły po szaleństwie na śniegu.

W Bukowinie nie brak atrakcji dla osób aktywnych. Liczne stoki o zróżnicowanym stopniu trudności są odpowiednim miejscem na naukę i rozwijanie umiejętności sportowych. Przy stokach często funkcjonują różne szkółki narciarskie. Warto skorzystać z porady doświadczonego instruktora i dowiedzieć się, jak jeździć prawidłowo. Poza stokami Bukowinę można zwiedzać na piechotę. Umożliwią to różne szklaki piesze, prowadzące przez zagajniki i uroczyska.

Szukasz idealnego miejsca na spędzenie zimowego urlopu? Sprawdź ofertę Willi Majerczyk w Bukowinie Tatrzańskiej – Bukowina Tatrzańska noclegi z wyżywieniem.

Related Posts