Filtry do wody do ekspresu do kawy Bosch TAS4011/03

 

Filtr wody do ekspresu do kawy Bosch TAS4011/03 jest idealnym asortymentem, w który powinien wyposażyć się każdy domowy i firmowy właściciel własnego ekspresu do kawy. W przypadku robienia tego wyjątkowego napoju liczy się każdy szczegół – jakość ziaren, stan ekspresu, jego technologiczne rozwiązania, ale również jakość wody, o której wiele osób zapomina. W czym dokładnie pomagają filtry do wody do ekspresu do kawy Bosch TAS4011/03?

 

Filtry do ekspresu – perfekcyjna jakość wody i idealny stan urządzenia

 

Filtry do wody do ekspresu do kawy Bosch TAS4011/03 z jednej strony gwarantują idealną jakość użytkowanej wody, ale również chronią wewnętrzne części ekspresu przed uszkodzeniami i zalegającym kamieniem.

 

O jakość wody dba komponenta zbudowana z węgla aktywnego. To ona oczyszcza wodę kranową z zanieczyszczeń i metali ciężkich, które bardzo często przeszkadzają w tworzeniu perfekcyjnej kawy. Głównym składnikiem wody, który pochłaniają jest chlor, który dodawany jest do rur wodociągowych w celu oczyszczenia ich powierzchni. Niestety następnie wędruje do wody, która dodawana jest z kranu do ekspresu do kawy. Gdy wyposaży się go w filtr wodny z pewnością kawa odmieni swój smak o 180 stopni.

 

Z drugiej strony filtry do wody do ekspresu do kawy Bosch TAS4011/03 umożliwiają dbanie o ekspres od wewnątrz. Chodzi tutaj o wytrącanie się kamienia, który bardzo ciężko usunąć. Dlatego lepiej do niego nie dopuszczać! Filtry wody posiadają żywicę jonowymienną zmniejszającą twardość wody odpowiedzialną za produkcję kamienia. Dzięki niej zbiera ona podwyższoną ilość soli węglanów wapnia czy magnezu, które pod wpływem podgrzewania wody we wnętrzu ekspresu wytrącają się w postaci osadu.

 

Podsumowanie

 

Bycie nawet domowym baristą wymaga zastosowania się do kilku reguł, które umożliwiają zmaksymalizowanie efektów tworzenia każdej małej czarnej. Zakup kompatybilnych filtrów do wody do ekspresu jest obowiązkiem, o którym nigdy nie powinno się zapominać.

Related Posts