Elementy odblaskowe – czy niezbędne?

Coraz więcej mówi się o bezpieczeństwie użytkowników dróg, ale również rowerzystów czy osób pieszych, które w wyjątkowych sytuacjach muszą poruszać się poboczami źle oświetlonych dróg. Odpowiednie wyposażenie osób przebywających na drodze jest niezbędne, aby zachować bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Wiele osób ignoruje jednak ten fakt i naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Problem widoczności na drodze nasila się szczególnie po zmroku. Wraz z nadchodzącą jesienią zmrok zapadać będzie coraz szybciej. Warto wyposażyć się w odpowiednio dobrane elementy odblaskowe – apel ten dotyczy przede wszystkim rowerzystów oraz osób pieszych, poruszających się po zmroku w pobliżu ruchliwych ulic.

Breloki odblaskowe!

Najlepszym sposobem na zwiększenie swojej widoczności będzie zaopatrzenie się w odblaskowe elementy. W sklepach takich jak sklep motoryzacyjny eport2000.pl znajdziemy odblaski dedykowane pieszym (do przyczepienia do torebki, plecaka, w formie breloczka), rowerzystom (jako opaski do umieszczenia wokół kostek nóg). Posiadanie odblasku to jednak nie koniec – konieczne jest jego odpowiednie umieszczenie. Okazuje się, że najlepiej widoczny z daleka odblask to ten umieszczony nisko, w okolicach kolana czy łydek. To właśnie tam pada światło rzucane przez reflektor samochodowy.

Related Posts