Wydaje się, że szafki wiszące kuchenne są konieczne. Czy tak faktycznie jest? Warto pomyśleć o ich obecności, jeżeli ktoś chciałby mieć odpowiednio dużo miejsca do przechowywania. Chociaż, warto wiedzieć, że ich obecność nie jest konieczna.

Gdzie umieścić szafki wiszące kuchenne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie tego typu szafki powinny zostać umieszczone. Wiadome, że na ścianie, ale chodzi tu o poszczególne odległości, jakie powinny zostać zachowane. Dobierając optymalną wysokość, należy pamiętać o tym, że musi ona umożliwiać swobodną pracę przy szafkach, swobodne korzystanie z szafek, a także pozostawienie na blacie różnych sprzętów, jak np. ekspres kuchenny. Warto pomyśleć także o tym, aby zamontować światło na spodzie szafek wiszących, które to będzie oświetlało blat kuchenny, znajdujący się pod nim.

Niska kuchnia w domu

Czy tak łatwo idzie umieścić szafki wiszące kuchenne, w pomieszczeniu niskim? Nie. Przyjmuje się bowiem, że odległość pomiędzy jednymi a drugimi szafkami powinna wynosić ok. 60 cm. Czasem jednak odległość musi zostać zmniejszona do 45 cm, ponieważ takie odległości wymusza sama kuchnia na człowieku. Można zrezygnować z zachowania takiej odległości, powracając do 60 cm odstępu, ale należy wtedy pomyśleć o zakupie mniejszych szafek wiszących. Wydaje się skomplikowane? Poniekąd. Jeżeli jednak ktoś będzie znał te zasady podczas wieszania szafek, to w przyszłości nie będzie narzekał na możliwość wykonywania poszczególnych obowiązków w swojej kuchni. 

 

Related Posts