Depilacja laserowa – najefektywniejszy sposób na odrastające włosy

 

Są osoby, które mają ogromne problemy dotyczące efektywnego golenia się. Niestety niektórzy z nich charakteryzują się bardzo mocno odrastającymi włosami, które potrafią uprzykrzyć życie nawet najbardziej cierpliwych osób. Kto przecież lubi cały czas podrażniać swoją skórę praktycznie nie widząc długotrwałych efektów? Właśnie dla takich osób została stworzona depilacja laserowa.

 

Depilacja laserowa – metodyka działania

 

W otaczającym społeczeństwie bardzo często można znaleźć różnorodne informacje na temat tego jak i czy depilacja laserowa działa. Jednak niewielka liczba osób analizuje te informacje bazując na profesjonalnych badaniach klinicznych, które można znaleźć w światowych, medycznych bazach danych. Badania te jednoznacznie mówią, że depilacja laserowa jest bezpieczną i skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Wiele osób mówi, że decydując się na depilację laserową ludzie ryzykują nowotworami skóry i skomplikowanymi powikłaniami. Kiedy jedyne co mogą doświadczyć to lekkie zaczerwienienie i obrzęk, który mija w przeciągu kilku godzin po zabiegu. Wyjątkiem może być nieprzestrzeganie przeciwwskazań i mimo ich obecności udanie się na zabieg depilacji laserowej. Wtedy komplikacje mogą być bardzo rozmaite.

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/

 

Depilacja laserowa działa za pośrednictwem lasera. Jego światło kierowane jest na konkretną partię ciała ulegającą depilacji. W wyniku tego barwnik skóry obecny również we włosach bardzo się rozgrzewa – nawet do około 70 – 80 stopni Celsjusza. Tak dużych wartości temperatury nie wytrzymują cebulki włosowe ulegające zniszczeniu. Po zniszczeniu cebulki odpada ona ,,zabierając” ze sobą włosy, które już nie odrosną nigdy.

 

Kiedy depilacja laserowa będzie trwała?

 

Depilacja laserowa będzie trwała i permanentna tylko w przypadku kiedy cebulka włosowa ulegnie zniszczeniu w fazie anagenu (wzrostu). Dlatego serię zabiegów trzeba powtarzać w regularnych odstępach ściśle przestrzegając określonych dat. Zwykle od 4 do 9 zabiegów w zależności od karnacji wystarcza aby uwolnić się od włosów na danej partii do końca życia.

 

 

 

Related Posts