Czy warto inwestować duże kwoty w ubranka dla dzieci?

 

Ujrzenie dwóch kresek na teście ciążowym potrafi przysporzyć wielu emocji. Może to być cała gama uczuć od euforii i radości po strach i przerażenie. Przyszli rodzice obawiają się zwykle utraty wolności, ograniczenia rozwoju osobistego oraz… sporych kosztów.

Must-have wyprawki dziecięcej

Rzeczywiście, trzeba przyznać, że bycie rodzicem wiąże się z wieloma wydatkami. Oczywiście, najważniejsza jest miłość do malucha, która jest bezcenna i nic nie jest w stanie jej zastąpić. Żadne modne zabawki czy ubranka dla dzieci nie są w stanie zaspokoić potrzeby bezwarunkowej miłości rodziców do potomka. Jednakże, są pewne rzeczy materialne, bez których po prostu ciężko byłoby się obejść, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia maluszka.

Są przedmioty, które jednak rzeczywiście powinny się w wyprawce znaleźć. Przede wszystkim są to łóżeczko, wózek dla maluszka (choć niektórzy decydują się na chusty), prześcieradła, pościel lub śpiworek do spania. Nie może zabraknąć również ubranek dla dzieci.

Czy ładne ubranka dla dzieci muszą być drogie?

Wiele mam chciałoby pięknie ubierać swoje maluchy nie tylko do święta, również na co dzień. Niestety, niekiedy ceny ubrań od projektantów przechodzą ludzkie pojęcie. Czy ciężko jest zatem ubrać ładnie maleństwo bez wydawania kroci na ubranka dla dzieci? Odpowiedź brzmi: nie!

Jednym z fajniejszych sposobów na wyszukiwanie prawdziwych perełek wśród dziecięcych ubranek, jest odwiedzenie second handu. Dzieci w okresie niemowlęcym nie brudzą i nie niszczą ubrań aż tak bardzo. Przynajmniej przez pierwsze 6 miesięcy życia, kiedy to nie poruszają się jeszcze i nie jedzą stałych posiłków. Dodatkowo, w lumpeksach znaleźć można naprawdę wyszukane rzeczy, często zza granicy. Oczywiście, po narodzinach malucha ciężko jest znaleźć czas na buszowanie po second handach. Można wówczas polować na perełki ubraniowe w Internecie.

Jak dbać o dziecięcą odzież?

Przy wyborze ubranek dziecięcych nie powinno patrzeć się jedynie na to, jak coś wygląda, ale również na skład. Przyjmuje się, że dla dzieci (choć nie tylko dla nich), najlepsze są ubrania wykonane w 100% z bawełny. Najlepiej jeśli będzie ona organiczna. Świetne na lato okazać się mogą ubranka dla dzieci z muślinu czy lnu. Przewiewne materiały zapewnią maluszkowi komfort i zapobiegną odparzeniom.

Aby dziecięce ciuszki posłużyły na dłużej, należy odpowiednio o nie dbać. Pierwszą, żelazną zasadą jest natychmiastowe zapieranie plam. Zwłaszcza jeśli chodzi o plamy po tłustym mleku, czy marchewkach, buraczkach i innych mocno brudzących pokarmach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.

Related Posts