Giżycko okrzyknięte polską stolicą żeglugi to przepiękne mazurskie miasto położone pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Jest także jednym z głównych polskich ośrodków turystycznych i wypoczynkowych oraz jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Malownicza Kraina Tysiąca Jezior przyciąga swym  pięknem nie tylko zapalonych żeglarzy, ale także tych którzy dopiero pragną rozpocząć swą przygodę z wodą. Jednym z głównych filarów branży turystycznej tego regionu są firmy czarterowe  poszerzające co roku swoją  ofertę o propozycje skierowane do nowych entuzjastów spędzania wolnego czasu nad wodą i na niej.

Czartery jachtów umożliwiają każdemu oddanie się wspaniałemu wypoczynkowi , pozwalają nabrać wiatru w żagle. Wiatr , woda i wspaniała przygoda w zasięgu każdego .

Firmy czarterowe, prowadzone zazwyczaj przez żeglarskich zapaleńców umieściły w swej ofercie różnorodne typy jachtów i łodzi. Wśród propozycji znajdziemy jachty żaglowe, dostosowane do konkretnych wymagań i celów naszych dzielnych wodniaków, a także jachty i łodzie motorowe. Jachty motorowe zyskują w ostatnim okresie dużą popularność i uznanie.

Osoby, które nie posiadają uprawnień , również mogą poznać smak żeglowania i życia na wodzie. W tym celu do czarterowanych jednostek dołączyły barki i houseboaty. Są to jednostki bardzo wygodne i bezpieczne, wszechstronnie przystosowane  do przyjęcia na pokład znacznej ilości załogantów. Idealnie wpasowują się w ofertę przeznaczoną dla całych rodzin, czy większych grup turystów wybierających się na wspólny rejs po malowniczych Mazurach.

Oprócz miejsc do spania  dysponują wszystkimi niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi wygodne i spokojne żeglowanie. Wśród wyposażenia znajdują się sypialnie, kuchenki, lodówki, WC, kabiny sanitarne, a często także dodatkowe miejsca sypialne.

Stopień luksusu wszystkich jednostek pływających dostosowany jest do indywidualnych potrzeb , umiejętności i oczekiwań klienta. Dodatkowym i zasadniczym atrybutem barek i houseboatów jest fakt, iż do wypłynięcia nimi w rejs nie są wymagane patenty i licencje.

Firmy czarterowe z Giżycka wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu formą odpoczynku na łonie mazurskiej przyrody zawarły w swojej ofercie możliwość wyczarterowania jednostki wraz z sternikiem. Ten prosty pomysł udostępnił możliwość żeglowania wszystkim tym, dla których nie byłoby to dostępne. Brak odpowiednich licencji i patentów nie stoi już na drodze do żeglowania po mazurach, a rejsy , to prawdziwe wyprawy krajoznawcze, pozwalające dotrzeć do miejsc niedostępnych innymi  środkami transportu. Tam gdzie nie można dotrzeć samochodem , można dopłynąć łodzią, czy jachtem.

Czarterowanie łodzi motorowych nie wymaga większych uprawnień, a pozwala nie tylko na wycieczki wodnymi szlakami, ale także wędkarzom daje większe pole do popisu w rozwijaniu swych  łowieckich pasji.

Tym samym propozycje firm oferujących czarter łodzi i jachtów, co rok wzbogacają się o nowe jednostki pływające,  dla coraz to większego grona osób, których początkowa ciekawość przeradza się szybko w wodniacką pasję.

Umiłowanie spokoju, ciszy, możliwość wyciszenia się po codziennej gonitwie gna tysiące ludzi na łono natury, a piękno Mazur i jakże atrakcyjne położenia Giżycka sprawia iż region ten pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych miejsc pod względem turystycznym, krajobrazowym i przyrodniczym.

Oprócz znanych wszystkim walorów i piękna Mazur warto też wspomnieć o zabytkach pozostałych  jako dziedzictwo bogatej historii regionu. Wycieczki kulturo –  i krajoznawcze szlakiem mazurskich jezior i łączących je kanałów, to fantastyczna, jedyna w swoim rodzaju przygoda i źródło najpiękniejszych wspomnień.

Giżycko, stolica żeglarstwa wraz z bogatą turystyczną infrastrukturą, skupiające wokół siebie firmy czarterowe i armatorów to magiczne miejsce pełne atrakcji i niespodzianek.

Więcej informacji: czarter jachtów Giżycko.

Related Posts