Co zrobić ze starym sprzętem, czyli dlaczego odkup jest taki ważny?

Średnio co dwa lub trzy lata poszczególne firmy decydują się na inwestycje w nowe urządzenia – komputery, laptopy, tablety, itd. Nie czekają one do tego momentu, aż całkowicie się one psują, tylko od razu kupują one coś bardziej wydajnego, rozsądniejszego. Ale co zrobić ze starymi urządzeniami? Przydać się mogą firmy, oferujące odkup używanych komputerów, itd.

Audyt i wycena sprzętu komputerowego

Zanim jednak zostanie wdrożony odkup, powinien zostać przeprowadzony audyt i wycena poszczególnych sprzętów elektronicznych. Po co? Aby wiedzieć, co tak naprawdę nadaje się do użytku. Co można jeszcze zaoferować do dalszej odsprzedaży, a co lepiej oddać na gratowisko. Zawsze jest bowiem tak, że na 10 komputerów, jeden będzie taki, który nie nadaje się do użytku. Jest to oczywiście przykład, ponieważ równie dobrze może chodzić o myszki, czy też inne części sprzętu komputerowego.

Tak, bowiem należy dopowiedzieć, że podczas audytu sprawdzane jest dosłownie wszystko. Nie tylko same komputery, ale także dodatkowe akcesoria, jakie dołączone są w zestawie – wspomniane już wyżej myszki, klawiatury, monitory, czy nawet napędy, dyski zewnętrzne, itd. Wszystko to, co może zostać użyte przy laptopie do jego lepszej i wydajniejszej pracy. Nie ma co zastanawiać się nad tym, że coś może się jeszcze przydać. Lepiej wszystko od razu sprawdzić, aby móc zaoferować do dalszej odsprzedaży, która może jeszcze przynieść dodatkowe zyski.

Wsparcie przy dalszej sprzedaży

Kto powinien czuwać nad całym audytem i wyceną sprzętu komputerowego? Przykładem może być chociażby taka firma, jak https://selkea.pl/. W ich ofercie znaleźć można takie usługi, które będą ogromnym wsparciem – w szczególności dla przedsiębiorstw, które nie mają wiedzy jeszcze w takim temacie. Będą oni wsparciem, nadzorując fachowe przeprowadzenie audytu nawet w siedzibie firmy. Nie trzeba będzie nigdzie specjalnie z tym jeździć. Jest to zaleta, która na pewno zostanie chętnie wykorzystana przez firmy, które mają dużo sprzętu do dalszej odsprzedaży. 

 

Related Posts