Czekamy na dojrzałe lato i na te wszystkie atrakcje, które nam przynosi. Wylegiwanie się na słońcu przy basenie, chłodne napoje i owocowe desery, a do tego plaże marzeń i multum zapachów kwitnących na potęgę kwiatów. Nie zawsze jednak pogoda dopisuje. Wręcz przeciwnie – często psuje się jak niedoskonały mechanizm, który uparł się, żeby zniszczyć nam wakacje. Czy chłodne i deszczowe lato oznacza stracony czas i zamknięcie się w domu?

Skorzystajmy z ogrodu, kiedy pada

Naprawdę warto wyjść do ogrodu i rozgościć się w nim przyjemnie nawet wówczas, kiedy pada. Przecież to właśnie wtedy wszystko pachnie najintensywniej, a w każdym kącie rozkwita ogrodowy romantyzm. Deszcz tworzy aurę tajemniczości i poetyckości, której tak bardzo nam brakuje na co dzień. Trzeba nauczyć się nią delektować jak pyszną kawą wypitą na zadaszonym tarasie, kiedy krople deszczu spadają na liście i płatki kwiatów.

Przyda się kilka rzeczy

Żeby uprzyjemnić sobie deszczowy czas spędzony w ogrodzie, na pewno niezbędne jest praktyczne zadaszenie. Podczas drobnego deszczu skryć się można pod rozległym parasolem czy baldachimem, który ustawimy w dowolnym miejscu. Niezbędne będą także wygodne meble, które komfortem i designem odwołają się do mebli salonowych.

Meble na każdą pogodę

Idealnie sprawdzą się ogrodowe komplety wypoczynkowe z technorattanu – eleganckie, funkcjonalne, komfortowe, reprezentacyjne. Sofa plus fotele – to najlepszy zestaw, który uprzyjemni nam deszczowe lato na werandzie czy w altance.

Nie ma sensu dusić się w salonie, kiedy można rozkoszować się urodą ogrodowego świata. Technorattanowe fotele, stoły czy narożniki to także świetne meble HoReCa, które dopełnią przestrzeń każdego miejsca o półoficjalnym charakterze. Przepiękne meble ogrodowe w romantycznym lub awangardowym stylu, wykonane z technorattanu, prezentuje marka Oltre.

Related Posts