Blockchain – innowacyjna technologia na miarę XXI wieku

W ostatnich czasach często można spotkać się z określeniem cyfrowej księgi transakcyjnej. Opiera się ona na technologii blockchain. Jeżeli ktoś ma zamiar być na bieżąco z najnowszymi nowinkami technologicznymi, to koniecznie musi zapoznać się z tym tematem.

Zdecentralizowana księga cyfrowa

Blockchain development services pozwalają na stworzenie zdecentralizowanych ksiąg cyfrowych, jakie służą do zapisania różnorodnych transakcji. Chyba można by śmiało powiedzieć, że jest to na kształt tych ksiąg, jakimi na co dzień zajmują się biura rachunkowe. Z tą jednak różnicą, że nie odnoszą się one tylko do przedsiębiorstw. Blockchain software development to zdecydowanie bardziej skomplikowane tematy, które w dużej mierze odnoszą się do wirtualnych monet, czyli kryptowalut. Chociaż, niektóre firmy, w swoich transakcjach wykorzystują już Bitcoiny i inne altcoiny.

Definicja blockchain

Jeszcze kilkanaście lat temu nie było o tym mowy, ale dzisiaj można już przeczytać oficjalną definicję słowa blockchain. Została ona stworzona przez Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.org. To oni powiedzieli, że popularnie nazywany łańcuch bloków to:

Łańcuch bloków jest publicznym zapisem wszystkich transakcji Bitcoin w kolejności chronologicznej. Łańcuch ten jest współdzielony pomiędzy wszystkimi użytkownikami Bitcoin. Jest używany do sprawdzenia trwałości transakcji Bitcoin oraz przeciwdziałania podwójnemu wydatkowaniu””.

Elektroniczny system płatności

Istnieje niejedna blockchain development company (np. 10Clouds), która to bazuje na technologii blockchain. Aczkolwiek, pierwszy był Satoshi Nakamoto, który stworzył technologię blockchain jako elektroniczny system płatności. Całość oparł na zasadach matematyki, jak również na kryptografii. Temat wydaje się skomplikowany, ale jeżeli ktoś ma wiedzę, to doskonale będzie czuł się właśnie w tej tematyce. 

Co daje blockchain?

Dzisiaj można powiedzieć, że naprawdę dużo. Blockchain development services cieszą się dużą popularnością wśród różnych przedsiębiorstw. To dzięki temu można m.in. zamówić blockchain application development. Ten początkowy, elektroniczny system płatności sprawił, że w obecnych czasach można cieszyć się kryptowalutami. Nie tylko Bitcoinem – królem wszystkich coinów. Obecnie mówi się również o innych, alternatywnych altocinach. Aczkolwiek, jak na razie żadna z nowych propozycji nie jest w stanie przebić BTC. I raczej wątpliwe jest to, że w najbliższym czasie, w jakikolwiek sposób, się to zmieni. 

Related Posts