close
Lakiery samochodowe w sprayu coraz chętniej używane

Lakiery samochodowe w sprayu coraz chętniej używane 0

8 grudnia 2015410Views
Lakiery24-8

Lakiery samochodowe z roku na rok są coraz doskonalsze. To sprawia, że ich zastosowanie jest bardzo powszechne. Drobne ingerencje w karoserii można wykonać samodzielnie. Nie trzeba odwiedzać lakiernika.

Co robić kiedy zauważymy rdzę na samochodzie?

Nie trzeba być mechanikiem, by wiedzieć, że z drobnej ryski mogą powstać spore problemy. Korozja bardzo szybko postępuje. Jeśli zlekceważymy wadę, może nas to sporo kosztować. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych, np. długo zalegającym śniegu, drobne uszkodzenie może się zamienić w poważną szkodę. Czasem potrzebne będzie lakierowanie całego elementy, a to nie są małe koszty. Nieraz trzeba będzie wyłożyć w tym celu kilkaset złotych. Lepiej więc zawczasu zapobiegać takim rzeczom. Jeśli wada jest mała, można się tym zająć samodzielnie. Na rynku są dostępne gotowe zestawy do reperacji lakieru. Najpierw trzeba oczyścić karoserię, później nałożyć podkład, a na to warstwę zewnętrzną. Najlepiej zastosować lakier w sprayu. Preparat bardzo łatwo się nakłada, a jego użycie nie jest skomplikowane. Wystarczy tylko z odległości kilkunastu centymetrów popryskać karoserię, by zyskać oryginalny efekt. Współczesne lakiery są bardzo zaawansowane technologicznie. W porównaniu do środków produkowanych dekady temu, te są nowoczesne i innowacyjne. Bez problemów można je zastosować w wielu sytuacjach. Ważne jest jednak, żeby dobrać odpowiedni kolor lakieru, żeby ingerencja nie rzucała się w oczy.

Kiedy do lakiernika?

Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie naprawić ubytek samodzielnie. Bywa i tak, że konieczne są prace specjalistów. Do lakiernika należy się udać, kiedy ubytek jest na tyle duży, że widoczny jest podkład. Takich rzeczy nie da się załatwić własnymi metodami, a lakier samochodowy w sprayu niewiele może pomóc, bo korozja będzie postępowała. Wtedy należy jak najwcześniej oddać samochód w dobre ręce. To bardzo ważne, bo im wcześniej się tym zajmiemy, tym mniej będzie nas to kosztować. Później cena za usługę będzie zdecydowanie wyższa. Zamiast pracować nad jednym ubytkiem, lakiernik będzie musiał zająć się całym elementem. Niestety, nie zawsze dysponujemy potrzebną gotówką w danym momencie. Są jednak sposoby, by zahamować korozję. Można pokryć ją warstwą zabezpieczającą. Tego typu środki są dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym. Niestety, ubytek w dalszym ciągu będzie wtedy widoczny, ale nie będzie postępował. Jest to jednak jakiś sposób, by ochronić nasz pojazd przed rdzą i oszczędzić na kosztach lakierowania.

Proszę oceń to

euromixstal-5

Zamawiasz dwuteowniki? Postaw na sprawdzonego wykonawcę

skup-znaczkow-1

Dlaczego należy wybierać dobry skup monet?